Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Środzie Śląskiej
SWS TIK
Data utworzenia: 01.12.2015
 
 
Sieć Współpracy i Samokształcenia
- Praca z Nowoczesnymi Technologiami TIK
 
 

 
Sieć jest kontynuacją sieci zainicjonowanej w ramach projektu "Bezpośrednie wsparcie...". Zainteresowani nauczyciele z terenu naszego powiatu spotykają się w Bibliotece Pedagogicznej. Wzajemna wymiana doświadczeń oraz cykliczne uczestnictwo w różnorodnych, ciekawych i bezpłatnych warsztatach doskonalących ma na celu wspomóc wykorzystanie różnych narzędzi informatycznych w codziennej pracy dydaktycznej.
 
Kordynator sieci: Magdalena Małyga, biblioteka.pedagogiczna@powiat-sredzki.pl
 
 

 
Nadchodzące wydarzenia, planowane spotkania:
 
  
„Audacity - szkolne studio dźwiękowe”
  • 9.01.2019, 13.00
  •  (Nagrywanie dźwięku, przygotowanie do nagrywania, edycja ścieżek dźwiękowych przez kopiowanie, wycinanie, wklejanie oraz miksowanie ścieżek, dodawanie efektów np. echo, podbicie basów, usuwanie szumów, normalizacja, zmiana tonu, tempa, wyciszanie, przegrywanie na komputer dźwięku nagranego poprzez telefon komórkowy.)
 
„Programowanie jest łatwe”
  • 13.03.2019, 13.00
  •  (Szczegóły wkrótce.)
 
 

 
Kronika prac sieci:
 
16.05.2018 - „Pracuję w chmurze - łatwe i bezpieczne zarządzanie zasobami”
 * * * * *
 14.03.2018r. nauczyciele pracowali na warsztatach komputerowych pt. "Tworzenie strony internetowej dla początkujących przy użyciu kreatora WIX". Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Grabowska z DBPwe Wrocławiu.
* * * * *
22.11.2017 nauczyciele poznawali ciekawe programy wspierające wykorzystanie smartfonów i tabletów w nauczaniu podczas warsztatów „EduApki, czyli edukacyjne możliwości urządzeń mobilnych”. Zajęcia przeprowadziła p. Aleksandra Nalazek z DBP we Wrocławiu
* * * * *
14.03.2017 nauczyciele wzięli udział w warsztatach komputerowych "Animacja poklatkowa – wizualizacja i promocja działań". Uczestnicy zapoznali się z metodami tworzenia animacji oraz programami wspomagającymi jej powstawanie. Samodzielnie przygotowali krótkie scenariusze, wykonali zdjęcia i stworzyli animację poklatkową. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
* * * * *
8.06 2016r. o godz. 13.00 odbyły się warsztaty  „Grafika w chmurze. Edytory graficzne on-line”. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy uczyli się edytować zdjęcia, wykonywać kolaże, okładki, dyplomy itp. w programach online: PicMonkey, Canva, iPiccy, Pixlr.
* * * * *
27 kwietnia 2016r. odbyły się warsztaty metodyczne „Spotkanie z e-podręcznikiem.  Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy zapoznali się z ofertą podręczników online dostępnych dla nauczycieli różnych specjalności w ramach serwisu www.epodreczniki.pl/.
* * * * *
9 marca 2016r. odbyły się warsztaty  „Promocja z TIK - i skutecznie, i efektownie”.  Zajęcia poprowadziła p. Aleksandra Nalazek z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
* * * * *
20 stycznia 2016r. odbyły się warsztaty komputerowe - "Aplikacje edukacyjne - ćwiczenia interaktywne na każdą lekcję". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz. Uczestnicy pracowali z aplikacją LearningApps.org  "wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów". Zajęcia pozwoliły na poznanieć zastosowania tego narzędzia, przykładów wykorzystania go na różnych zajęciach edukacyjnych, a także samodzielnie tworzyli materiały eduka edukacyjne.
* * * * *
25 listopada 2015r. odbyły się pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym -  "Nauczanie z TIK ". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz.

 Ze względu na ochronę własności materiałów przygotowywanych przez osoby prowadzące - prezentacje itp. ze spotkań dostępne są na platformie Fronter (nauczycieli , którzy nie uczestniczyli w spotkaniu prosimy o kontakt - zostanie im udostępniony dostęp).

 

 
Jesteś w dziale: Strona główna -> SWS TIK
Copyright © 2010