Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:30-17:30 • środa 8:00-16:00
A A A
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Środzie Śląskiej
 • English
 • Polski
 • Deutsch
01.12.2015 •
 
 
Sieć Współpracy i Samokształcenia
- Praca z Nowoczesnymi Technologiami TIK
 
 

 
Sieć jest kontynuacją sieci zainicjonowanej w ramach projektu "Bezpośrednie wsparcie...". Zainteresowani nauczyciele z terenu naszego powiatu spotykają się w Bibliotece Pedagogicznej. Wzajemna wymiana doświadczeń oraz cykliczne uczestnictwo w różnorodnych, ciekawych i bezpłatnych warsztatach doskonalących ma na celu wspomóc wykorzystanie różnych narzędzi informatycznych w codziennej pracy dydaktycznej.
 
Kordynator sieci: Magdalena Małyga, biblioteka.pedagogiczna@powiat-sredzki.pl
 
 

 
Nadchodzące wydarzenia:
 
 

 


 
 
 

 
Kronika prac sieci:
 
16.05.2018 - „Pracuję w chmurze - łatwe i bezpieczne zarządzanie zasobami”
* * * * *
 
 14.03.2018r. nauczyciele pracowali na warsztatach komputerowych pt. "Tworzenie strony internetowej dla początkujących przy użyciu kreatora WIX". Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Grabowska z DBPwe Wrocławiu.
 
 
22.11.2017 nauczyciele poznawali ciekawe programy wspierające wykorzystanie smartfonów i tabletów w nauczaniu podczas warsztatów „EduApki, czyli edukacyjne możliwości urządzeń mobilnych”. Zajęcia przeprowadziła p. Aleksandra Nalazek z DBP we Wrocławiu

* * * * *

14.03.2017 nauczyciele wzięli udział w warsztatach komputerowych "Animacja poklatkowa – wizualizacja i promocja działań". Uczestnicy zapoznali się z metodami tworzenia animacji oraz programami wspomagającymi jej powstawanie. Samodzielnie przygotowali krótkie scenariusze, wykonali zdjęcia i stworzyli animację poklatkową. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

* * * * *
 
8.06 2016r. o godz. 13.00 odbyły się warsztaty  „Grafika w chmurze. Edytory graficzne on-line”. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy uczyli się edytować zdjęcia, wykonywać kolaże, okładki, dyplomy itp. w programach online: PicMonkey, Canva, iPiccy, Pixlr.
 
* * * * *
 
27 kwietnia 2016r. odbyły się warsztaty metodyczne „Spotkanie z e-podręcznikiem.  Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy zapoznali się z ofertą podręczników online dostępnych dla nauczycieli różnych specjalności w ramach serwisu www.epodreczniki.pl/.
 
* * * * *
 
9 marca 2016r. odbyły się warsztaty  „Promocja z TIK - i skutecznie, i efektownie”.  Zajęcia poprowadziła p. Aleksandra Nalazek z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
 
* * * * *
 
20 stycznia 2016r. odbyły się warsztaty komputerowe - "Aplikacje edukacyjne - ćwiczenia interaktywne na każdą lekcję". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz. Uczestnicy pracowali z aplikacją LearningApps.org  "wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów". Zajęcia pozwoliły na poznanieć zastosowania tego narzędzia, przykładów wykorzystania go na różnych zajęciach edukacyjnych, a także samodzielnie tworzyli materiały eduka edukacyjne.
 
* * * * *

25 listopada 2015r. odbyły się pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym -  "Nauczanie z TIK ". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz.

 Ze względu na ochronę własności materiałów przygotowywanych przez osoby prowadzące - prezentacje itp. ze spotkań dostępne są na platformie Fronter (nauczycieli , którzy nie uczestniczyli w spotkaniu prosimy o kontakt - zostanie im udostępniony dostęp).

 

 
 • Godziny
 • Ankieta
 • IBUK libra
 • Katalog on-line
 • Nowości wydawnicze
 • WSPOMAGANIE
 • SWS TIK
 • SWS NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
 • Facebook
 • Blog

Newsletter