Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:30-17:30 • środa 8:00-16:00
A A A
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Środzie Śląskiej
 • English
 • Polski
 • Deutsch
01.12.2015 •
 
 
Sieć Współpracy i Samokształcenia
- Praca z Nowoczesnymi Technologiami TIK
 
 

 
Sieć jest kontynuacją sieci zainicjonowanej w ramach projektu "Bezpośrednie wsparcie...". Zainteresowani nauczyciele z terenu naszego powiatu spotykają się w Bibliotece Pedagogicznej. Wzajemna wymiana doświadczeń oraz cykliczne uczestnictwo w różnorodnych, ciekawych i bezpłatnych warsztatach doskonalących ma na celu wspomóc wykorzystanie różnych narzędzi informatycznych w codziennej pracy dydaktycznej.
 
Kordynator sieci: Magdalena Małyga, biblioteka.pedagogiczna@powiat-sredzki.pl
 
 

 
Nadchodzące wydarzenia, planowane spotkania:
 
  

Zachęcamy nauczycieli naszego powiatu do uczestniczenia w ciekawych warsztatach komputerowych, ale także do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się swoimi rozwiązaniami dydaktycznymi z zakresu stosowania TIK na zajęciach.


 

W roku szkolnym 2019/2020 zaplanowaliśmy następujące warsztaty:

 

„Dynamiczne prezentacje - multimedialne inspiracje ”

- wtorek, 19-11-2019, godz. 13.30

Podczas spotkania uczestnicy poznają różnego rodzaju programy i aplikacje do tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych. Głównym zadaniem jest utworzenie multimedialnego projektu np. zadania interaktywnego, plakatu czy biuletynu. Uczestnicy zarejestrują się w serwisie genial.ly i utworzą interaktywne zadanie. Ponadto zapoznają się
z innymi aplikacjami, dzięki którym opracują ciekawe plakaty, biuletyny, tablice czy prezentacje multimedialne (np. ThingLink, Canva, Sway, Postermywall, Padlet, Emaze).

 

„Bezpieczne korzystanie z Internetu. Jak ciekawie zorganizować Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole? ”

-wtorek, 27-01-2020, godz. 13.30

Co roku Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza szkoły do włączenia się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu! Zachęca do podjęcia inicjatyw promujących temat bezpieczeństwa w Sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w dowolnej formie: konferencji, wykładów, zajęć warsztatowych, pogadanek, pikników, przedstawień... itp. Wszelkie przedsięwzięcia związane z DBI mogą być realizowane przez cały miesiąc luty. Jak ciekawie je zaplanować i przeprowadzić?- dowiesz się na szkoleniu.

 

„Pracuję w chmurze - łatwe i bezpieczne zarządzanie zasobami ”

- wtorek, 05-05-2020, godz. 13.30

Ty też jesteś w chmurze...choć być może o tym jeszcze nie wiesz. Jeśli masz popularne konto Gmail - możesz korzystać z chmury. A może korzystasz z darmowych aplikacji polegających na udostępnieniu swoich zasobów innym? Omawiane treści: środowisko Windows Live, zarządzanie dokumentami - OneDrive, zarządzanie dokumentami - GoogleDrive, aplikacje
do udostępniania materiałów.

 
 

 
Kronika prac sieci:
 
13 marca 2019r. 17 nauczycieli z placówek oświatowych powiatu średzkiego uczestniczyło w zajęciach nt. "Programowanie jest łatwe".
 * * * * *
9 stycznia 2019r. odbyły się warsztaty komputerowe pt. "Audacity - szkolne studio dźwiękowe" prowadzone przez p. Aleksandrę Nalazek z DBP we Wrocławiu. Uczestnicy poznali sposoby wykorzystania dźwięku cyfrowego w edukacji, ćwiczyli nagrywanie dźwięku, przygotowanie do nagrywania, edycja ścieżek dźwiękowych przez kopiowanie, wycinanie, wklejanie oraz miksowanie ścieżek, dodawanie efektów np. echo, podbicie basów, usuwanie szumów, normalizacja, zmiana tonu, tempa, wyciszanie, przegrywanie na komputer dźwięku nagranego poprzez telefon komórkowy
 * * * * *
16.05.2018 - „Pracuję w chmurze - łatwe i bezpieczne zarządzanie zasobami
 * * * * *
 14.03.2018r. nauczyciele pracowali na warsztatach komputerowych pt. "Tworzenie strony internetowej dla początkujących przy użyciu kreatora WIX". Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Grabowska z DBPwe Wrocławiu.
* * * * *
22.11.2017 nauczyciele poznawali ciekawe programy wspierające wykorzystanie smartfonów i tabletów w nauczaniu podczas warsztatów „EduApki, czyli edukacyjne możliwości urządzeń mobilnych”. Zajęcia przeprowadziła p. Aleksandra Nalazek z DBP we Wrocławiu
* * * * *
14.03.2017 nauczyciele wzięli udział w warsztatach komputerowych "Animacja poklatkowa – wizualizacja i promocja działań". Uczestnicy zapoznali się z metodami tworzenia animacji oraz programami wspomagającymi jej powstawanie. Samodzielnie przygotowali krótkie scenariusze, wykonali zdjęcia i stworzyli animację poklatkową. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
* * * * *
8.06 2016r. o godz. 13.00 odbyły się warsztaty  „Grafika w chmurze. Edytory graficzne on-line”. Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy uczyli się edytować zdjęcia, wykonywać kolaże, okładki, dyplomy itp. w programach online: PicMonkey, Canva, iPiccy, Pixlr.
* * * * *
27 kwietnia 2016r. odbyły się warsztaty metodyczne „Spotkanie z e-podręcznikiem.  Zajęcia poprowadziła p. Alina Dyrek  z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Uczestnicy zapoznali się z ofertą podręczników online dostępnych dla nauczycieli różnych specjalności w ramach serwisu www.epodreczniki.pl/.
* * * * *
9 marca 2016r. odbyły się warsztaty  „Promocja z TIK - i skutecznie, i efektownie”.  Zajęcia poprowadziła p. Aleksandra Nalazek z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
* * * * *
20 stycznia 2016r. odbyły się warsztaty komputerowe - "Aplikacje edukacyjne - ćwiczenia interaktywne na każdą lekcję". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz. Uczestnicy pracowali z aplikacją LearningApps.org  "wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów". Zajęcia pozwoliły na poznanieć zastosowania tego narzędzia, przykładów wykorzystania go na różnych zajęciach edukacyjnych, a także samodzielnie tworzyli materiały eduka edukacyjne.
* * * * *
25 listopada 2015r. odbyły się pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym -  "Nauczanie z TIK ". Poprowadziła je specjalistka z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu p. Beata Malentowicz.

 Ze względu na ochronę własności materiałów przygotowywanych przez osoby prowadzące - prezentacje itp. ze spotkań dostępne są na platformie Fronter (nauczycieli , którzy nie uczestniczyli w spotkaniu prosimy o kontakt - zostanie im udostępniony dostęp).

 

 
 • Godziny
 • IBUK libra
 • Katalog on-line
 • Nowości wydawnicze
 • WSPOMAGANIE
 • SWS TIK
 • SWS NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
 • Facebook
 • Blog

Newsletter