Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7:30-17:30 • środa 8:00-16:00
A A A
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Środzie Śląskiej
 • English
 • Polski
 • Deutsch
18.06.2020 •
 Galeria
"Średzkie Talenty"
 
 
Projekt zapoczątkowany w 2019r., mający na celu prezentację twórczości artystycznej młodych mieszkańców powiatu średzkiego. Oddajemy przestrzeń w witrynie biblioteki oraz w naszych mediach online dla uczniów malujących, rysujących, rzeźbiących, fotografujących, tworzących grafikę komputerową itd. Zachęcamy do odwagi - pokażcie swój talent !
Jeśli będziecie spacerować po naszym mieście, przechodzić ulicą Wrocławską przystańcie przed biblioteką i obejrzyjcie - warto !
 
Kontakt: Magdalena Małyga, biblioteka.pedagogiczna@powiat-sredzki.pl
 
  MAJ 2023 - wernisaż nr 9
 
 
Po dłuższej przerwie wracamy z działalnością naszej Galerii Średzkich Talentów!
W witrynie biblioteki już możecie oglądać prace Elizy Honc, uczennicy 2 klasy TŻ PZS2. Eliza na co dzień tworzy grafikę komputerową.
 
 

 
 
  WRZESIEŃ 2021 - wernisaż nr 8
 
 W witrynie biblioteki, w ramach "Galerii Średzkich Talentów" prezentujemy kolejne prace artystyczne. Tym razem ich autorką jest młoda mieszkanka naszego powiatu Oliwia, uczennica PZS 2 w Środzie Śląskiej.
 
 
 
 

  LIPIEC 2021 - wernisaż nr 7
 
 W witrynie biblioteki, w ramach "Galerii Średzkich Talentów" prezentujemy kolejne prace artystyczne. Tym razem ich autorką jest młoda mieszkanka naszego powiatu Asia, uczennica PZS 2 w Środzie Śląskiej.
 
 
 
 
 

  MAJ 2021 - wernisaż nr 6
 
Mimo pandemii udało się zorganizować kolejną wystawę. Sebastian Kołucki, siedemnastolatek, średzianin, uczeń Technikum informatycznego w PZS nr 2 w Środzie Śląskiej - to kolejny utalentowany mieszkaniec naszego powiatu, którego prace przedstawiamy w bibliotecznej „Galerii Średzkich Talentów”. Zajmuje się on tworzeniem tzw. pixel art’ów, czyli form graficznych, w których obraz powstaje piksel po pikselu. Sebastian tworzy je za pomocą markerów, na kratkowanych kartkach łączonych następnie w większe obrazy. Tematyka jego prac to głównie portrety sakralne.
 
 
 
 
 

LUTY 2021 - wernisaż nr 5
 
Kolejna wystawa w witrynie biblioteki - tym razem w ramach "Galerii Średzkie Talenty" swoje szkice ołówkowe prezentuje młoda mieszkanka Jarosławia Daria Ginter, na co dzień ucząca się w Technikum Logistycznym w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej.
 
 
 
 
 
 
 

GRUDZIEŃ 2020 - wernisaż nr 4
 
W tym miesiącu prezentujemy prace ucznia PZS2 Piotra Procka - jest to wspaniała kolekcja rysunków wykonanych z niezwykłą precyzją i ogromnym wyczuciem. Poniżej kilka rysunków - wiecej prac na naszym Facebooku oraz w witrynie.
 
 
 
 
 
 
 
 

PAŹDZIERNIK 2020 - wernisaż nr 3
 
W końcówce 2020 roku możecie obejrzeć wydruki grafik komputerowych tworzonych przez Ninę Czarnik - uczennicę 2 klasy technikum informatycznego w PZS nr 2. Nina tworzy charakterystyczne obrazy pracując głównie na iPadzie z użyciem Apple Pencil. W swoich pracach portretuje bohaterów fantasy, ale też sama wymyśla różne postacie. Tworzy głównie grafiki pełne kolorów, chociaż czasem zdarzają się jej mroczne tematy.
 
 
 
 
 
 
 
 

LISTOPAD 2019 - wernisaż nr 2
 

Tym razem swoje rysunki udostępniła Klaudia Górska - tegoroczna absolwentka technikum informatycznego w PZS nr 2 w Środzie Śląskiej, obecnie pracująca jako informatyk na Uniwersytecie Wrocławskim i jednocześnie zajęta studiami. Mimo to znajduje czas na swoją pasję, którą jest rysowanie. Klaudia lubi wykonywać portrety, a jej prace charakteryzują się zdecydowaną kreską, użyciem wielu barw... sami się przekonajcie.

Wystawę można oglądać w witrynie Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Śląskiej, ul. Wrocławska 10.

 

 

 

 

 

 

MAJ 2019 - wernisaż nr 1
 

Do pierwszej wystawy swoje rysunki udostępniła Aneta Kostrzycka - uczennica technikum informatycznego w PZS nr 2 w Środzie Śląskiej, średzianka. 

 

 

 

 

 

 
 • Godziny
 • Katalog on-line
 • Zakup
 • WSPOMAGANIE
 • SWS NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
 • SWS TIK
 • Nowości wydawnicze
 • Facebook
 • Blog

Newsletter